15 września 2019r. - 24 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

15 września 2019 r. 24 Niedziela Zwykła.

 

1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. We wtorek 17 września po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do kaplicy św. Jacka na otwarte spotkanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 

3. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas 3 szkoły podstawowej ,przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę

18 września w święto św. Stanisława Kostki. Rozpoczęcie w kościele o godz. 17.50.

 

4. W piątek 20 września przypada III piątek miesiąca. Po mszy św. o godz. 18.00  „Koronka do Miłosierdzia Bożego”.

 

5. W niedzielę 22 września o godz. 14.00 zostanie wystawiona w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu Opera pt.: ”Zapomniani chłopcy”. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych i pokazuje czterech młodych japońskich chłopców oddających swoje życie za wiarę. Szczegóły podane są na plakacie.

 

6. W ubiegły czwartek 12 września odbyło się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej, na której między innymi przedstawiono nowych pracowników parafii, podsumowano wydarzenia i uroczystości parafialne z ostatnich miesięcy. Został także zaprezentowany harmonogram planowanych w najbliższym czasie działań duszpasterskich i prac remontowych przy naszym kościele.

 

7. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. W trakcie wakacji została przeprowadzona modernizacja ogrzewania w kancelarii i salkach parafialnych. Obecnie przy wsparciu finansowym U.M. Oświęcim prowadzony jest ostatni etap renowacji frontonu świątyni. Kosztorys tego zadania to kwota 120 tyś zł. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel w III niedzielę miesiąca i wpłaty indywidualne na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

8 września 2019r. - 23 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

8 września 2019 r. 23 Niedziela zwykła

 

1. Nieszpory niedzielne w dniu dzisiejszym o godz. 18.00.

 

2. W najbliższy wtorek 10 września zapraszamy o godz. 18.00 na „Wieczór Miłosierdzia”, prowadzony przez ks. Przemysława Sawę – Misjonarza Miłosierdzia i SECIM. Po mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 

3. Najbliższe spotkanie Duszpasterskiej  Rady Parafialnej odbędzie się  w czwartek 12 września o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

4. W sobotę  14 września będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża.

W ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem” o godz. 11.00 odbędzie się w kaplicy św. Jacka na czuwanie modlitewne. Zapraszamy także do uczestnictwa w spotkaniach organizowanych na terenie naszej diecezji. Szczegółowe informacje są dostępne w gablotce i na naszej stronie internetowej.

 

5. Zapraszamy chłopców powyżej 10 roku życia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy prowadzi ks. Marian. Dziewczęta natomiast zachęcamy się do przyłączenia się do scholii działającej przy naszej parafii. Zapisy prowadzi siostra Felicyta.

 

6. W niedzielę 22 września o godz. 14.00 zostanie wystawiona w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu Opera pt.: ”Zapomniani chłopcy”. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych i pokazuje czterech młodych japońskich chłopców oddających swoje życie za wiarę. Szczegóły podane są na plakacie.

 

7. Biuro oratorium w godz. urzędowania prowadzi zapisy na pielgrzymkę do Włoch w dniach 20-29 września bieżącego roku.

 

8. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępna w naszej parafii.

 

9. Za tydzień przypada 3 niedziela miesiąca. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium.

 

 

 

 

1 września 2019r. - 22 Niedziela zwykła.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

1 września 2019 r. 22 Niedziela zwykła

 

1. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

2. Jutro 2 września w naszym kościele Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1. o godz. 8.00, a dla uczniów ZSZTS o godz. 9.15.

 

3. W następną niedzielę 8 września na mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W piątek 6 września w godzinach porannych odwiedziny chorych naszej parafii.

Od godz. 15.00  dyżur spowiedników  i godz. 17.00 msza św.

Po mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klas 8 przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. (obecność obowiązkowa).

 

5. W sobotę 7 września po mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie Koła misyjnego i Zarządu Stowarzyszeni Czcicieli Wspomożycielki.

 

6. Spotkanie dla rodziców  kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 września po mszy o 10.00.

 

7. Dzisiejszej niedzieli jest dostępny kolejny numer bezpłatnego magazynu „ DON BOSKO” przeznaczony dla rodziców wychowujących dzieci i nauczycieli.

 

8. W niedzielę 22 września o godz. 14.00 w 100-lecie stosunków dyplomatycznych Polski i Japonii zostanie wystawiona  kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu Opera  pt.:”Zapomniani chłopcy”. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych i pokazuje czterech młodych japońskich chłopców oddających swoje życie za wiarę. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej w cenie 60 zł i 40 zł - dla emerytów, rencistów, dzieci i młodzieży. Szczegóły podane są na plakacie.

 

9. W minionym miesiącu swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Władysława Jarosz, + Helena Zając, + Krzysztof Gibaszek,

+ Stanisław Warchał, + Zbigniew Sporysz, + Michalina Iskierka, + Marek Cupiał

i + ks. Jan Urbańczyk – salezjanin.

 

 

 

 

 

25 sierpnia 2019r. - 21 Niedziela zwykła.

..

18 sierpnia 2019r. - 20 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

18 sierpnia 2019 r. - 20 Niedziela zwykła

Uroczystość odpustowa ku czci Św. Jacka.

 

1.  W dzisiejszą niedzielę  obchodzimy zewnętrzną Uroczystość odpustową  ku czci św. Jacka Odrowąża.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Ojca Wilhelma Lapelisa  dominikanina, któremu jesteśmy wdzięczni za głoszone Słowo Boże i przewodniczenie sumie odpustowej.

 

2. Dziś  nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

3. W sobotę 24 sierpnia obchodzimy Święto św. Bartłomieja.

W tym dniu także zapraszamy na czuwanie modlitewne przed obrazem M.B. Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 Godzinki, o godz. 18.00 Msza św. w intencji czcicieli Wspomożycielki Wiernych, parafian, ofiarodawców i dobrodziejów Sanktuarium.

 

4. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel. Bóg zapłać.

 

 

 

4 sierpnia 2019r. - 18 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

4 sierpnia 2019 r. –  18 NIEDZIELA ZWYKŁA.

 

 

1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

2. We wtorek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego.

Msze św. w naszym sanktuarium i godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

3. Siostry karmelitanki w kolejną rocznica śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) zapraszają na mszę święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Clemensa Pickela z Rosji w piątek, 9 sierpnia br. o godz. 17:00.

 

4. Oratorium prowadzi zapis na rodzinną grę miejską pod nazwą „Skarby Starego Miasta”, która odbędzie się 15 sierpnia w Oświęcimiu. Szczegółowe informacje znajdują śię na plakacie. Zapisy w biurze Oratorium.

(zapisywać można się osobiście, telefonicznie lub przez fb oratorium).

 

5. Zapraszamy na Oświęcimską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach

od 7-11 sierpnia. Zapisy do „Salezjańskiej grupy - żółtej” w biurze Oratorium w godz. od 8.00 -16.00.

 

5. W ostatnim czasie swoją ziemską pielgrzymkę zakończyli następujący nasi parafianie: + Marian Kozak, + Emilia Kierońska, + Anna Guzińska, + Stefania Płonka i + Stanisława Kudzia.

 

 

28 lipca 2019r. - 17 Niedziela zwykła.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

28 lipca 2019 r. –  17 Niedziela Zwykła

 

 

1. Dziś o godz. 17.30 różaniec, i o godz. 18.30 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

2. W najbliższy wtorek, 30 lipca, serdecznie zapraszamy na wieczór muzyki i modlitwy który odbędzie się na placu przy domu osiedlowym na Starych Stawach. Rozpoczęcie o 19.00, a zakończenie ok. 21.00. W programie muzyka chrześcijańska, świadectwa życia, modlitwa o uzdrowienie, możliwość porozmawiania z księdzem czy przygotowanymi świeckimi. Również członkowie diakonii wstawienniczej będą modlić się za osoby, które powierzą im swoje intencje. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i ewangelizacji.

 

3. W czwartek 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynenci w naszej Ojczyźnie. Przez cały miesiąc sierpień na ołtarzu Św. Józefa będzie udostępniona „Parafialna księga trzeźwości” - do której będzie można wpisać dobrowolne deklaracje zobowiązania abstynencji.

 

4. Od najbliższego poniedziałku Oratorium prowadzi zapis na rodzinną grę miejską, która odbędzie się 15 sierpnia w Oświęcimiu. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze Oratorium.

(zapisywać można się osobiście, telefonicznie lub przez fb oratorium).

 

5. Zapraszamy na Oświęcimską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach

od 7-11 sierpnia. Zapisy do „Salezjańskiej grupy - żółtej” będą prowadzone w biurze Oratorium od 1 sierpnia w godz. od 8.00 -16.00.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek 2 sierpnia w godzinach porannych odwiedziny chorych naszej parafii. Od godz. 15.00  dyżur spowiedników i godz. 17.00 dodatkowa msza św.

 

 

 

 

 

21 lipca 2019r. - 16 Niedziela zwykła.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

21 lipca 2019 r. –  16 Niedziela Zwykła

 

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. W środę 24 lipca zapraszamy do naszego sanktuarium na czuwanie przed obrazem Wspomożycielki. O godz. 17.30 Godzinki ku czci N.M.P.  o godz. 18.00. msza św. celebrowana przez ks. Tadeusza Mietłę sdb, a po mszy św. nabożeństwo maryjne.

 

3. W czwartek 25 lipca będziemy obchodzić święto św. Jakuba apostoła

i wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Błogosławieństwo samochodów i kierowców odbędzie się  w tym dniu bezpośrednio po mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 na placu św. Jacka.

 

4. Zapisy na 36 Oświęcimską  Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do salezjańskiej grupy żółtej  będą prowadzone od 1 sierpnia w biurze oratorium w godz. od 8.00 – 16.00.

 

5. 15 sierpnia b.r. o godz. 18.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu odbędzie się bezpłatny Koncert Patriotyczny pt.: „Drogi do wolnej Polski” w wykonaniu Pana Jana Krzosa wraz z zespołem. Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie.

 

6. Stowarzyszenie „Kolping” zaprasza osoby które ukończyły 50 rok życia na bezpłatne kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe i osoby w wieku od 15 do 29 lat na warsztaty dla przyszłych pracowników i liderów społecznych. Szczegółowe informacje znajdują się w gablotce.

( Kontakt : Oświęcim, 11-ego Listopada 3F/1 tel: 512-718-056 )

 

7. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. W najbliższym czasie planowana jest kontynuacja renowacji frontonu świątyni, modernizacja drzwi i podjazdu do ul. Św. Jana Bosko. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za ofiary składane na ten cel którymi są taca z III niedzieli miesiąca, ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

 

 

 

 

 

 

14 lipca 2019r. - 15 Niedziela zwykła.

1. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. We wtorek, 16 lipca, Siostry Karmelitanki zapraszają na uroczystą Mszę św. odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel o godz. 17.00, której przewodniczyć będzie nasz ordynariusz Ks. Bp Roman Pindel.

 

3. 19 lipca przypada III piątek miesiąca – w naszym kościele po mszy św. wieczornej nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

4. We wszystkie wakacyjne piątki zapraszamy na koncerty na placu św. Jacka o godz. 19.00.

 

5. Zapraszamy na 36-tą Oświęcimską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 7 do 11 sierpnia br.

 

6. Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.

 

7. Wszystkim naszym parafianom wyjeżdżającym w wakacje na urlopy, kolonie, wczasy życzymy bezpiecznego i udanego wypoczynku oraz pamiętania o Panu Bogu i Jego świętych przykazaniach.

 

8. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.

 

 

7 lipca 2019r. - 14 Niedziela zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie

7 lipca 2019 r. –  14 Niedziela Zwykła

 

 

1. Dziś nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

 

2. Siostry Karmelitanki w dniach od 13-16 lipca o godz.17.00 zapraszają na Triduum przed Uroczystością N.M.P. z Góry Karmel.

 

3. Serdecznie zapraszamy na dwudniową diecezjalną pielgrzymkę do Koszyc na Słowacji, miejsca męczeńskiej śmierci św. Melchiora Grodzieckiego w dniach 12-13 października b.r. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach, a zapisy są prowadzone do 15 lipca w godz. urzędowania kancelarii parafialnej.

 

4. W dniach od 9 -14 sierpnia b.r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i naszej stronie internetowej, a zapisy są prowadzone w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do 24 lipca.

 

5. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką dostępną w naszej parafii.